Strona główna » Nie tylko kuchnia » Ażurowy szal na szydełku

Ażurowy szal na szydełku

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Print Friendly, PDF & Email

A pomyśleć, że zaczęłam kiedyś od niewielkiego szalika na szydełku. Ale taka jest (u mnie) kolej rzeczy. Wiem, że szybko mogę zniechęcić się skomplikowanymi i długimi robótkami, więc małymi krokami dochodzę do coraz bardziej wymyślnych prac.

Wzór na ten szal jest jednakowo łatwy co pierwszy, ale różnicę robi szerokość, długość a przede wszystkim czas na wykonanie szala.

Robienie go było naprawdę przyjemne. Wzór łatwy do zapamiętania – do tego stopnia, że śmiało można było oglądać (albo bardziej spoglądać 🙂  na telewizor podczas robótki. 

azurowy_szal_na_szydelku

szary_szal_na_szydelku

welniany_szal_na_szydelku

Szerokość szala to 85 łańcuszków. W tym 75 wzoru + 10 brzegowych. Po 5 z każdej strony. Na poniższym schemacie nie zaznaczone są brzegi szala. Jeśli nie chcecie – nie musicie ich robić. Ja dodałam po bokach po 3 słupki i 2 łańcuszki.

Na zrobienie szala wykorzystałam 200 g moherowej włóczki. Użyłam szydełko 2,5 mm.

A oto wzór: tylko słupki i łańcuszki 🙂

wzor_na_szydelko

 

 

Zobacz jeszcze:

Nie tylko kuchnia , , , , , , , , ,

komentarze 3 dla “Ażurowy szal na szydełku”

 1. Bardzo piękny szal! W opisie jest napidane, że brzeg szala wykonany jest z dwóch oczek łańcuszka i trzech słupków. Czyli po zakończeniu wzoru wykonywała Pani dwa oczka łańcuszka, a następnie 3 słupki? Z gory dziękuję za odpowiedź!

  • Właśnie tak.
   Chociaż nie jest to podane na schemacie mój szal ma dorabiane brzegi.
   Po zakończeniu każdego rzędu dodawałam 2 oczka łańcuszka i 3 słupki. Również następny, górny rząd rozpoczynalam od brzegu (trzech słupków i 2 oczek łańcuszka).
   Potem rozpoczynałam wzór podany na schemacie.

Dodaj komentarz

(required)

(required)