Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/papison/domains/gotuj-z-evi.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Declaration of SimpleRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /usr/home/papison/domains/gotuj-z-evi.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-random-posts-widget/simple-random-posts-widget.php on line 0 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/papison/domains/gotuj-z-evi.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Etui na telefon - Nie tylko kuchnia - druty i szydełko jak zrobić schemat schemat na druty - Gotuj z Evi Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/papison/domains/gotuj-z-evi.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600
Strona główna » Nie tylko kuchnia » Etui na telefon

Etui na telefon

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Print Friendly, PDF & Email

Na blogu Alicji „ABC robótek na drutach” jest wiele fantastycznych wzorów. Postanowiłam wybróbować moich sił i zmierzyć się z niektórymi z nich. Próbki wzorów  pozostałyby na pewno zakopane gdzieś w szufladzie dlatego też  mój czas i włóczkę wykorzystałam na wykonanie pokrowców na telefon.

 

LILIOWE ETUI

Wzór to „Splot warkoczowy muszelki nr 226 „

Na druty 2,5 mm nabrałam 34 oczek.

Zaczełam od wzoru – warkocza w muszelki. Są to dwa warkocze 3\2 + przerwa pomiędzy warkoczami- jedno oczko lewe. Razem 11 oczek.

Następne oczka to  przerwa pomiędzy wzorem – boki pokrowca. Są to 2 oczka lewe, 2 oczka prawe i 2 oczka lewe – razem 6 oczek.

Następne 11 oczek to wzór w muszelki.

Następne 6 oczek to drugi bok pokrowca- 2 oczka lewe, 2 prawe i 2 lewe.

Całość wykonana jest na 4 drutach, jak skarpetka.

Po uzyskaniu odpowiedniej długości pokrowca, u mnie ok 12 cm, odjełam w równych odległościach 6 oczek i zrobiłam zakończenie etui. Jest to ściągacz pojedynczy – jedno oczko prawe i jedno lewe. Długość ściągacza  ok 6 cm.

Dolna część etui jest zszyta szydełkiem od środka.

 

TURKUSOWE ETUI

Wzór nr r- 394 ABC robótek na drutach

Na druty nr 2,5 nabrałam 36 oczek.

Zaczełam od wzoru z listkami – jest to 12 oczek.

Następne oczka to przerwa pomiędzy wzorem – 2 oczka lewe, 2 oczka prawe i 2 oczka lewe. Razem 6 oczek.

Następne 12 oczek oczek to wzór z listkami.

Następne 6 oczek to drugi bok pokrowca – 2 oczka lewe, 2 oczka prawe, 2 oczka lewe.

Po przerobieniu ok 12 cm odjełam 6 oczek w równych odległościach i zakończylam etui ściagaczem pojedynczym. Ściągacz ma ok 6 cm.

Całóść wykonana jest na 4 drutach jak skarpetka.

 

Nie tylko kuchnia , , ,

Brak komentarza dla “Etui na telefon”

Dodaj komentarz

(required)

(required)