Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/papison/domains/gotuj-z-evi.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Declaration of SimpleRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /usr/home/papison/domains/gotuj-z-evi.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-random-posts-widget/simple-random-posts-widget.php on line 0 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/papison/domains/gotuj-z-evi.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Granatowa czapka na drutach - Nie tylko kuchnia - czapka druty i szydełko jak zrobić na drutach na drutach i szydełku schematy wzór wzór na szydełko - Gotuj z Evi Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/papison/domains/gotuj-z-evi.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600
Strona główna » Nie tylko kuchnia » Granatowa czapka na drutach

Granatowa czapka na drutach

30 listopada 2014
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Print Friendly, PDF & Email

SONY DSC

 

SONY DSC

 

Rozpoczełam czapkę nabierając 80 oczek na druty na żyłce (4 mm). Przerobiłam ściągaczem (2 ocz. pr./2 ocz.lewe) ok 3 cm.

Po ściągaczu dodałam dodatkowo 40 oczek w równych odstępach i rozpoczełam wzór (nadal na drutach na żyłce, tym razem 6 mm), robiąc jedno okrążenie prawymi oczkami, następne zaś lewymi. Jeśli nie są to druty na żyłce, to taki wzór wykonujemy samymi prawymi oczkami.

Po przerobieniu 13/14 cm czapki podzieliłam wszystkie oczka na 14 równych części i zaczełam zbierać za każdym okrążeniem po 1 oczku w zaznaczonym miejscu (czyli za każdym okrażeniem ubywało mi 14 oczek). Nie zebrałam wszstkich oczek do końca, lecz z pozostałe 20 oczek nawlekłam na nitkę i ściągnełam zakańczając robótkę. W taki sposób ukształtował się pofalowany czubek czapki.

Na koniec doszyłam kwiatek. 

Wzór na kwiatek pochodzi z blogu „ MyPicot”

Kwiatek na szydełku – format pdf

 

 

Nie tylko kuchnia , , , , , , ,

komentarze 2 dla “Granatowa czapka na drutach”

  1. Witam,piękna czapa, chciałabym taką zrobić, ale na szydełku. Czy masz jakąś podpowiedź? pozdrawiam boboczapa.blox.pl

  2. Na moim blogu są obecnie trzy czapki zrobione na szydełku:

    http://www.gotuj-z-evi.pl/niebieski-beret-i-szalik-na-szydelku/

    http://www.gotuj-z-evi.pl/kolorowa-czapka-na-szydelku/
    Również „Szara czapka na szydełku” http://www.gotuj-z-evi.pl/?s=czapki

    Polecam, bo są łatwe do zrobienia. Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności to napisz do mmie.

Dodaj komentarz

(required)

(required)