Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
Print Friendly, PDF & Email

A pomyśleć, że zaczęłam kiedyś od niewielkiego szalika na szydełku. Ale taka jest (u mnie) kolej rzeczy. Wiem, że szybko mogę zniechęcić się skomplikowanymi i długimi robótkami, więc małymi krokami dochodzę do coraz bardziej wymyślnych prac.

Wzór na ten szal jest jednakowo łatwy co pierwszy, ale różnicę robi szerokość, długość a przede wszystkim czas na wykonanie szala.

Robienie go było naprawdę przyjemne. Wzór łatwy do zapamiętania – do tego stopnia, że śmiało można było oglądać (albo bardziej spoglądać 🙂  na telewizor podczas robótki. 

azurowy_szal_na_szydelku

szary_szal_na_szydelku

welniany_szal_na_szydelku

Szerokość szala to 85 łańcuszków. W tym 75 wzoru + 10 brzegowych. Po 5 z każdej strony. Na poniższym schemacie nie zaznaczone są brzegi szala. Jeśli nie chcecie – nie musicie ich robić. Ja dodałam po bokach po 3 słupki i 2 łańcuszki.

Na zrobienie szala wykorzystałam 200 g moherowej włóczki. Użyłam szydełko 2,5 mm.

A oto wzór: tylko słupki i łańcuszki 🙂

wzor_na_szydelko

 

 

Ażurowy szal na szydełku
Tagged on:                                     

7 thoughts on “Ażurowy szal na szydełku

 • Bardzo piękny szal! W opisie jest napidane, że brzeg szala wykonany jest z dwóch oczek łańcuszka i trzech słupków. Czyli po zakończeniu wzoru wykonywała Pani dwa oczka łańcuszka, a następnie 3 słupki? Z gory dziękuję za odpowiedź!

  1. Właśnie tak.
   Chociaż nie jest to podane na schemacie mój szal ma dorabiane brzegi.
   Po zakończeniu każdego rzędu dodawałam 2 oczka łańcuszka i 3 słupki. Również następny, górny rząd rozpoczynalam od brzegu (trzech słupków i 2 oczek łańcuszka).
   Potem rozpoczynałam wzór podany na schemacie.

 • Nie rozumiem w jaki sposób Pani te łańcuszki i słupki. Jestem laikiem w szydelkowaniu, czy można by było wyjaśnić bardziej? Na przykładzie tego schematu… Gdzie dodaje te łańcuszka i gdzie wbijam te słupki? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam ?

  1. Ojejku!!!!!
   Pani mnie po prostu prosi aby wyjaśnić podstawy szydełkowania.
   Ja mam propozycję. Proszę wejść na wyszukiwarkę Google i wpisać „Jak czytać schematy szydełkowe”. Wyświetlą się pani filmiki na YT które pomału i dokładnie wyjaśnią podstawy szydełkowania i nauczą czytać schematy szydełkowe .
   Powodzenia!

 • Hahaha chyba źle mnie Pani zrozumiała, schemat jak najbardziej rozumiem. Tylko Pani napisała że dodaje 2 łańcuszki i 3 słupki i zapytałam się gdzie one mają być dodane w którym momencie.

  1. ???
   W takim razie wystarczyło przeczytać wcześniejszy komentarz !
   Ania zapytała o to samo .
   Ale jeśli to również jest nie zrozumiałe to zacytuje wcześniejsze objaśnienia ….
   Szerokość szala to 85 łańcuszków. W tym 75 wzoru + 10 brzegowych. Po 5 z każdej strony…….
   Na tych bocznych , dodatkowych łańcuszkach, robimy brzeg szala.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.