Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
Print Friendly, PDF & Email

Obdarowywanie symbolicznym upominkiem  gości weselnych, we Włoszech, jest już od dawna  piękną tradycją.

Przedstawiam więc Wam moją ostatnią pracę – upominki dla dla gości weselnych Alisii i Carla. 

 

W sumie było ich 80 szt. Wyciełam więc 160 kółek z dwóch rodzaju materiałów. Z białego i w turkusowe kwiaty tiulu ( organzy, woal).

Średnica kółek  to ok 21 cm. Wycinania było sporo i aby przyspieszyć pracę  składałam na kwadraty dwudziesto paro centymetrowe pasy materiałów, spinałam je  szpilkami, przykładałam talerz odpowiedniej wielkości  i obcinałam wokół talerza. W tym momencie precyzja nie była potrzebna. Każde kółko materiału składałam potem wielokrotnie aż uzyskiwałam stożek a następnie  obcinałam jego wierzch uzyskując na koniec brzegi kółka w ksztacie płatów kwiatka.

Oprócz 160 kółek z materiału przygotowałam także 80 tasiemek atłasowych (ok 25 cm każdy), 80 bilecików z imionami nowożeńców i 3×80 migdałów powleczonych lukrem.

Po złożeniu dwóch kółek z materiału wypełniałam je migdałami, związywałam tasiemką i przyszywałam bilecik z imionami (który na koniec zmienił formę )

Migdały można oczywiście zastąpić tym czym się chce: cukierkami, ryżem, monetami, czekoladkami (jeśli nie jest to akurat gorące lato) czy każdym innym drobiazgiem.

 

Przygotowanie upominków było tylko wstępem. Postanowiłam również skonstruować trzy poziomową paterę  aby ustawić przygotowane upominki.

Do wykonania takiej patery użyłam owalnych pojemników plastikowych różnej wielkości ( między innymi opakowanie po CD) i grubego kartonu (ok 5 mm) na 3, różnej wielkości, talerze. Wszystko zostało pokryte  papierem w srebnym kolorze.

Na brzegach są widoczne koronki które wykonałam z białego bristolu. Te wykończenia i brzegi bilecików z imionami wykończyłam dziurkaczem ozdobnym brzegowym.

Koronki na brzegach patery przymocowałam za pomocą taśmy samoprzylepnej dwustronnej.

 

 ……bo użyłam plastikowe opakowanie po CD i opakowanie z tekturowego kartonu.

 

 

 

 

 

Upominek dla gości weselnych
Tagged on:                                         

One thought on “Upominek dla gości weselnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.